FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złoto Północy
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2014-07-02, 21:28   

eszka napisał/a:
Czy kolega Kornik to jakieś starożytne rytuały odprawia przed wyprawą czy z różdżką szuka tych okazów?
...mam nieodparte wrażenie że już słyszałem podobne słowa....a wydawało mi się że zaklęcia szepczę po cichu, zaś ...różdżkę ..skrzętnie skrywam.. :lol: :lol: :lol:
Bardzo mnie cieszy że okazy się podobają !

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-06-09, 14:30   

"Patyczek " bursztynowy ( dł 6 cm śr. ok . 1 cm) .Z samej naturalnej formy niezwykle ciekawy , niemniej ciekawe jest posiadanie przez niego " sęka" oraz "słojów ".






Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD Alien

Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 88
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-06-09, 19:12   

Zapytam nieśmiało czy to złoto północy to z północy ?
Swoją drogą ciekawe jaka jest geneza powstania takiego tworu - bo to już wygląda jakby drewno zbursztyniało po prostu.
Piękny i ciekawy okaz !

[ Dodano: 2015-06-09, 20:33 ]
Przypomina mi to trochę kłącza palmowe z Wyoming wypełnione agatem w środku.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-06-09, 20:04   

Owszem z północy.Okaz jak najbardziej wpisuje się w "fałszywkę" drewna mimo swojego drewnianego uroku . Koncentryczne warstwy są efektem stopniowego spływania i tężenia żywicy tworząc widniejące słoje na przełamie .Sęk najprawdopodobniej był "nieścisłością" w kształcie "odlewniczym" .
Niemniej okaz ma jeszcze coś z drewna w sobie , inkluzje rozproszonego drewna.
Jako okaz fałszywego drewna jest jednym z piękniejszych i ciekawszych jakie widziałem...sopelek :lol:

[ Dodano: 2015-06-09, 21:08 ]
Trzcinopalmy chyba Kolega ma na myśli.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD Alien

Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 88
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-06-09, 22:58   

kornik napisał/a:
Trzcinopalmy chyba Kolega ma na myśli.


Dokładnie.
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-02-25, 18:07   

Różdżka magiczna...
A nie trafiłeś może na fosylne żywiczne drewno? - tak z ciekawości pytam;)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-02-25, 21:06   

chalcedon napisał/a:
A nie trafiłeś może na fosylne żywiczne drewno?
... :lol: :lol: .a bo to raz.....Bursztyn nieomylnie żywicą jest , natomiast bursztyn z drewnem zdaje się wypełnia znamiona odpowiedzi na Kolegi pytanie ....choć niejako od d...rugiej strony. :lol: Drewno w bursztynie czy też z bursztynem chyba można traktować za subfosylne? ( definicją subfosylności jest częściowe zmineralizowanie).
Przykłady takich ukazane są w książce k.Sandry, czy też galerii Pracowni.
Niemniej zdaje się Kolega oczekiwał zgoła innej odpowiedzi nie od drugiej strony. :lol:
Wiele okazów walchawitu przesyca takie drewna ..częściowo zmineralizowane.

[ Dodano: 2016-02-26, 00:08 ]
hihihi......"no masz babo placek" z tym moi postem.. :lol: :lol: .Kolega zapytuje o drewna fosylne....a ja nieroztropnie o subach się rozpisuje.Proszę wybaczyć pomyłkę .
Fosylne drewna żywiczne....jedynie co mi przychodzi na myśl to drewna iglaste z widocznymi kanałami żywicznymi .Innych przejawów "żywicowania " w drewnie fosylnym nie znam. I tak, takie udaje się znaleźć.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS