FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYMIENNIKI
Autor Wiadomość
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-02-25, 09:30   

wooow!!!!!!
Wielkie dzięki! Nie chcesz się wymieniać?
Niewątpliwie(jeśli można), to upodobał mi się ten kawałek na prawo, leżący na dwóch innych... jeśli można;)
Pozdrawiam, dziękując za miłą propozycję!
(przepraszam, za pomyłkę Korund: dopiero teraz zauważyłem, w końcu Kornik tyle pisał o agatach w "leżał se obok, drewna obok";)
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2016-02-25, 19:45   

chalcedon napisał/a:
(przepraszam, za pomyłkę Korund: dopiero teraz zauważyłem, w końcu Kornik tyle pisał o agatach w "leżał se obok, drewna obok";)
Spoko, była chwila konsternacji, ale potem domyśliłem się... ;-)

chalcedon napisał/a:
A subfos. nie masz? Tak, czy inaczej chętny na agacior jestem - coś z wymienników korniczku pasuje?
Subfos. niestety nie zbieram... Agacioraka poślę, tylko podaj mi jeszcze raz Twój adres, bo gdzieś mi się zapodział, sorrki... :-( Pozdro !
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-03-05, 09:58   

Pragnę bardzo grzecznie podziękować Kornikowi, za wysłanie drewka. Dziś wracając spod Klifu Orłowskiego, odkryłem że coś jest wciśnięte na siłę do skrzynki pocztowej, co gorsza... ten niekompetentny listonosz dał radę podrzeć kopertę, ale dąbek przetrwał nietknięty :-D
Oprócz tego ciekaw jestem jednego(możei dwóch)... lokalizacja, wiek gatunek... itp.
Pozdrawiam, jeszcze raz dziękując!
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-03-05, 19:35   

Proszę bardzo.
Lokalizacja - starorzecze Nysy Kłodzkiej ,wiek do kilkunastu tyś.lat ,zaś jaki jest gatunek tego.. czarnego dębu....hmm...nie mam czarnego pojęcia .

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-03-05, 20:20   

Dziękuję za info. i okaz :mrgreen:
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2016-03-06, 17:57 ]
JASSAA

[ Dodano: 2016-03-06, 17:58 ]
To napisane powyżej, niniejszym JASSA, było tylko próbą techniczną, słowo to nic nie oznacza :oops:
Pozdrawiam!
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-08-06, 23:34   

Aaa.. wracając do wymienników(pytanie zwracam do Kornika)
Posiada Pan może jakieś porcelanki z Brauerei Ostmark? Z Königsberga?
A jak nie to może porcelanki z Iławy?
Zbieram różne rzeczy i czasem trafiam porcelany.(chodzę z wykrywaczem)... oraz młotkiem;-)
Z chęcią coś bardziej geologicznego podeślę na wymianę.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-08-08, 16:49   

Raczej nie przypominam sobie bym miał przyjemność posiadania porcelanek z Królewca.....Całe byłe Prusy Wschodnie obdarzyły mnie tylko piwem kapslowanym , które z chęcią wypijałem..bo smaczne było. (Browar Braniewo ).
Porcelanki wpadające w moje dłonie terytorialnie obejmowały Pomorze ,Wielkopolskę ,Śląsk .
Kilkadziesiąt tych koreczków jeszcze powinno zalegać w korniczych kazamatach.
Chyba użytkownikom wykrywek i pasjonatom wykopków życzy się tonę kapsli ..lub dwie ..nie pamiętam dokładnie... ale życzę. :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-08-12, 14:42   

Dzięki!
Obecnie znajduje się w Legnicy. Wczoraj znalazłem jedną porcelankę, niestety jak dotąd wszystkie. Od czterech dni szukam. Dzis szukając kolejnych porcelanek natrafiłem na... graniaczka eolicznego!!! Porcelanek szukam akurat w każdej kupce gruzu, póki co nie zidentyfikowałem wykopku. Raczej szukam bez wykrywki, została w Gdyni 8-)
(Garrett Ace 250)
Takie pytanko dotyczące mojej okolicy-Legnicy: Czy są w okolicy jakieś miejsca gdzie można skamieniałe drewno znaleźć? Czy w osadach polodowcowych trafiaja sie jakieś?
Oczywiście chodzi mi o drewna z tych okolic, a nie skandynawskie które lądolód wymieszał z tutejszymi.
Pozdrawiam!
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-08-13, 17:44   

chalcedon napisał/a:
Czy są w okolicy jakieś miejsca gdzie można skamieniałe drewno znaleźć?
jasne że tak. Jest tam parę kopalń kruszyw .
Cytat:
Czy w osadach polodowcowych trafiaja sie jakieś?
...niejednokrotnie , choć byłbym daleki w przypisywaniu wszystkich ewentualnych znalezisk skamieniałej flory tego rejonu, tylko działaniu lądolodu ...ten obszar jest doliną pra-Odry.
chalcedon napisał/a:
Oczywiście chodzi mi o drewna z tych okolic, a nie skandynawskie które lądolód wymieszał z tutejszymi.
...kopalną florą tego regionu są niewątpliwie ogromne nagromadzenia lasów kopalnych wieku mioceńskiego (złoże "Legnica") szacowane na 15 mld ton!. Ciśnie mi się na usta pytanie...co Kolega nazywa "drewnem skandynawskim" i czym się ono ewentualnie charakteryzuje? Redeponowane szczątki drewna z osadów polodowcowych mogą nam tylko "pokazać" kierunek z którego przybyły , a czy faktycznie pochodziły ze Skandynawii , nie narodzonego Bałtyku .Pomorza czy Wielkopolski...tego chyba nie jesteśmy w stanie ustalić.

Tereny Dolnego Śląska są zasobne w skamieniałe drewna , więc życzę bystrego oka.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-08-13, 18:50   

Czyli w żwirku szukać muszę.
Natomiast dzis i wczoraj trafilem graniaki, jeden to jednograniak, drugi to 3-graniaczek. Oprocz tego poszukując porcelanek trafiłem na obtoczoną kolumnę bazaltową!!!
Skąd takie rzeczy w gruzie?
Pozdrawiam, będę szukał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS