FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drewienka polodowcowe
Autor Wiadomość
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-13, 10:00   

chalcedon napisał/a:
To dla odmiany rekordowo mała szpilka (po lewej)

MałaSzpilka

Dalej kombinuję z wklejaniem zdjęć - i tu pytanie do Koleżeństwa - jakie serwery Koleżeństwo poleca? Fotosik ze stroną nie współgra...


Mi jakoś nie udało się trafić niczego przy klifie :( ( Władysławowo-Rozewie )


 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2017-12-13, 19:49   

Dziękuję bardzo za pomoc Kolegów.

Dzisiaj dostałem z wymiany, od innego poszukiwacza, drewko ze rdzeniem - pierścieniowonaczyniowe. Ma także dwa sęczki i kawernę chalcedonową. Oprócz tego pomarańczową "śliwę" - to od mineralizacji związków żelaza z osadów glacifluwialnych.



 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2017-12-13, 20:12   

No pięknie, gratuluję ! :-P
Drewienko fajne, chyba najlepsze z tych, które pokazywałeś... :-P
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2017-12-13, 21:51   

Fajne , powiększyłem zdjęcie i wydaje mi się rozpierzchłym...no ale do tego jednak trzeba lepsze powiększenie.
chalcedon napisał/a:
Oprócz tego pomarańczową "śliwę" - to od mineralizacji związków żelaza z osadów glacifluwialnych.
Czasami zdarza mi się jakieś znalezione drewna wciskać w różne zakamarki auta...czasami nawet odkryć je tam na nowo i jak każdy wie , auta się brudzą i rdzewieją....same .Więc też miałem takie rdzawe 'śliwy" niemniej z osadów niechlujnordzawych antropogenicznych . :lol: :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2017-12-13, 22:21   

Bliżej rdzenia naczynia są porozrzucane dowolnie, ale przy brzegach tworzą pierścienie, więc sam pewności nie mam, napewno listek, może po prostu forma przejściowa między rozpierchło- a pierścieniowonaczyniowym (eng:semi ring porous wood)? Właśnie - jaka jest polska nazwa na taką strukturę?
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2017-12-14, 21:10   

semi ring porous wood- drewno półpierścieniowo - naczyniowe .W naszej nomenklaturze nieczęsto stosowany termin .Ludzie zawsze starają się wszystko bardziej sprecyzować i tak też jest z drewnem , jeżeli mamy jakieś cechy budowy anatomicznej które w jakiś sposób odbiegają od normy staramy się je uściślić i jakoś nazwać.
Okaz Kolegi nie może być takim drewnem ponieważ te cechy dotyczą każdego słoja.
Słoje powinny być prawie niedostrzegalne przy takim typie drewna .
I to tak pokrótce :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2018-12-06, 19:27   

Zbliżają się wielkimi krokami imieniny Sylwestra, niestety nie uda mi się w nie otworzyć stronki z jakimiś pełnymi informacjami dotyczącymi paleoflory, ze względu... na brak pełniejszych informacji właśnie :-/ Jednak dostępne mi wiadomości i ciekawsze zdjęcia zostaną opublikowane w formie galerii internetowej, która może i nie będzie wielka, jednak będzie tam co pooglądać, mam nadzieję :shock:


Z zaśnieżonej Gdyni, jak zawsze skrytokrystalicznie,
chalcedon 8-)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-12-07, 21:44   

To Kolega w wigilię Nowego Roku stronę chce otworzyć?......Toż to czas na szampana , fajerwerki, huczne bale ,szampana....aha już to wymieniałem :lol: a nie czas na otwieranie stron .
No ale jak Kolega informuje że będzie co oglądać z pewnością będzie oglądane . :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2018-12-12, 19:12   

[quote="chalcedon"]Zbliżają się wielkimi krokami imieniny Sylwestra, niestety nie uda mi się w nie otworzyć stronki z jakimiś pełnymi informacjami dotyczącymi paleoflory, ze względu... na brak pełniejszych informacji właśnie :-/ Jednak dostępne mi wiadomości i ciekawsze zdjęcia zostaną opublikowane w formie galerii internetowej, która może i nie będzie wielka, jednak będzie tam co pooglądać, mam nadzieję :shock:

Chyba mam jakieś déjà vu... :mrgreen:
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2018-12-19, 21:31   

Mam niestety mały problem z aparatem, będę musiał jednak poczekać z utworzeniem galerii, za co bardzo przepraszam. Coś się na pewno pojawi, ale obawiam się, że dopiero w przyszłym roku...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS