FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obróbka skamieniałego drewna
Autor Wiadomość
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2018-11-12, 17:51   

Mam pytanko(-a): mam drewko o bardzo nietypowej strukturze, które chciałbym pociąć (małe, 5 cm): do jakiego zakładu powinienem się udać (kamieniarz, szlifierz, jubiler?), co powiedzieć tnącemu (poza wskazaniem miejsca), na co zwracać uwagę i ile to mogłoby kosztować? No i co potem z wypolerowaniem tego okazu (może jednak jubiler?)Proszę grzecznie o rozjaśnienie :mrgreen:
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2018-11-12, 18:22   

Cięcie tak małych kawałków wymaga odpowiedniego sprzętu : tarcza piły powinna być możliwie cienka, nasyp diamentowy drobny, aby cięcie było delikatne tj. nie wyrywało dziur i nie powodowało pęknięć materiału itd. Maszyna z dobrze wyważonym wałem i bez tzw. bicia...
Kamień musi być dobrej jakości, tj. głównie bez pęknięć...
Spróbuj poszukać warsztatów wykonujących biżuterię z kamienia lub jakiegoś zapalonego amatora z odpowiednim sprzętem...
Może też być oczywiście jubiler...
Oczywiście wcześniej dokładnie wytłumacz czego oczekujesz i upewnij się, że zostałeś dobrze zrozumianym...
Nigdy nie płać z góry, to może, lecz wcale nie musi, powstrzymać zleceniobiorcę od własnych pomysłów i finezji... ;-)

Domyślam się, pewnie masz jakiegoś iglaka i potrzebujesz przekroju promieniowego do rozpoznania gat. ? :-P
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2018-11-12, 18:46   

Owszem szpileczka, tycia co prawda, ale o pookręconej strukturze, przyrost roczny liczy po parę cewek (zbliżonych do kwadratu), a sama granica jednego słoja jest grubości całości cewek pod nim się zawierających. Ale to nie do tego tematu post...
Spróbuję u jubilera wtedy chyba
Dzięki za rozjaśnienie :->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS