FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozerkajcie
Autor Wiadomość
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-01, 10:54   

Z tymi dobrymi zdjęciami to kiepsko

wymiary 2cm x 2,3cm x 2,4



 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2019-02-01, 13:07   

Koleżanki czy też koledzy z AGH a ha ha ha ,mieli rację to koralowiec.
Jeżeli mnie nie zawodzą moje piękne niedowidzące niebieskie oczęta ,mamy do czynienia z koralowcem czteropromienym , Roguza .

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-02, 10:47   

:mrgreen:
nie mniej jednak podobieństwo szczególnie w przekroju (lustrzane) jest uderzająco złudne,
... diabeł tkwi w szczegółach :mrgreen:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2019-02-02, 12:55   

No tak , diabeł tkwi w szczegółach...chociaż po zastanowieniu jednak stwierdzę że ....że wszędzie wlezie... szkodnik jeden .
Takie wyizolowane , często skrzemionkowane roguzy , są średnio często spotykane w osadach polodowcowych i również średnio często je spotykam . Czasami potrafią mieć bardzo atrakcyjne kolory , zdarzają się bladoniebieskie , czerwone , czarne ,bordowe , żółte , brązowe .
A o pomyłkę ze względu na " podobieństwo " wcale nie trudno . Człowiek często nie zna składu konserwy którą zjada na śniadanie , a co dopiero znać całą ,czy nawet wycinek jakiejś biocenozy.
Kiedyś widziałem taką pomyłkę "gąbkowo - lepidondrenową " , gdzie pierwszy człon był "owszem " ,zaś drugi "ależ skąd ". Osobiście również dotknięty zostałem takim zdarzeniem : widząc z dala piękną sigilarię , pośpieszyłem w jej kierunku....i już, już , miałem się witać z tą gąską....a okazała się eternitem ..... coś na kształt księżniczki która okazuje się żabą. :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2019-10-28, 19:06   

I znowu dla niewątpliwie spragnionych nowości, ciekawych a pięknych i niezaprzeczalnie interesujących zdjęć okazów, nadeszła ta chwila. Mam przyjemność powiadomić szacowne koleżeństwo iż na stronie k. Sandry można podziwiać następujące zdjęcia okazów ;
skrzypka polskiego - polski permokarbon
śliczniusie klinolisty z Wielkiej Brytanii i Rosji .
Zdjęcia tychże okazów do obejrzenia w zakładce "PRACOWNIA".
Natomiast w zakładce " GALERIA" możemy się zapoznać z wizerunkiem niezwykle ciekawych okazów (Polska , Ukraina ) ukazujących ślady żerowania świerszczychrząszczy ....ale chyba jednak chrząszczy :mrgreen: .
Te swoiste "falbanki" zostały naukowo opracowane parę chwil temu przez grono wybitnych paleobotaników min. już nam znanego prof. Ronnyego Rößlera , muszę też z przykrością stwierdzić że w tym przedsięwzięciu swoje niewątpliwie smukłe paluchy maczała K Sandra .
Całość nowości dopełniają zdjęcia preparatów z Wielkiej Brytanii.
Niestety na daną chwilę nie dysponując linkiem do pracy o wspomnianych powyżej śladach żerowania liczę że ktoś zacny mnie wspomoże i dopełni tym linkiem niniejszy post .

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
iro

Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-28, 20:00   

Dopełniam linkiem: Pectichnus multicylindricus
 
 
sandra

Dołączyła: 29 Paź 2010
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-24, 18:43   

Drodzy Forumowicze i Goście,

z przyjemnością informuję o zamieszczeniu nowych fotografii skamieniałości roślinnych w serwisie, w dwóch zakładkach:

1. "Pracownia":
przekroje poprzeczne przez łodygę z odgałęzieniem drzewiastego widłaka Lepidophloios sp. oraz poduszki liściowe typowe dla tego rodzaju.

2. "Galeria", w krajach:

- POLSKA - m.in. drewno kordaita z deformacją rdzenia typu Artisia oraz drewno drzewa gatunku liściastego z zaburzonym układem tkanek powstałym w miejscu wyrastania z pędu wielu gałęzi lub korzeni,
- UKRAINA - m.in. drewno kordaita z podobną deformacją rdzenia jak w powyższym eksponacie z Polski a także dewońska skamieniałość ukazująca przekrój przez liść,
- TURCJA - dwa drewna szpilkowych efektownie zabarwione malachitem, chryzokolą i azurytem,
- USA - m.in. kłodziny Psaronius; w jednej wśród korzeni przybyszowych znajdują się dwie łodygi paproci Ankyropteris oraz jej ogonek liściowy z wiązką o kształcie litery H.

Zapraszam do obejrzenia nowości i dzielenia się wrażeniami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS