FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okazy drewna w "środowisku"
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-12-17, 21:04   

Robiąc porządki wpadł mi dzisiaj okaz z "kołderką"...


 
 
TPSD limestone

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 121
Wysłany: 2011-01-17, 21:33   

Widziałem na wcześniejszej stronie okaz z Sołtykowa, więc i ja dorzuce jeden z pobliskiej lokalizacji jaką jest Stąporków, a jednocześnie zapytam ...

Ponoć pochodzi to z terenu obecnego rezerwatu i został pozyskany jeszcze przed jego powstaniem (okaz nabyty/kupny). Ponoć pochodzi z triasu ? Czy ktoś mógłby to potwierdzić ? Bo zdaje mi się, że w okolicy występują głównie "skały" jurajskie ? Czy to także będzie drewno iglaste ? Dodam jeszcze, że nie jest to raczej piaskowiec, jak wcześniejszy okaz z Sołtykowa od Kornika.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2011-01-18, 20:50   

Jeżeli twierdzi że okaz pochodzi z terenu rezerwatu...to jest to Sołtyków.Konkretnie "Gagaty Sołtykowskie".Jest to jedyny rezerwat w okolicy.
Następny jest kilkanaście kilometrów dalej w stronę Końskich,Niekłań z rezerwatem "Piekiełko Niekłańskie".

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD limestone

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 121
Wysłany: 2011-01-21, 21:36   

kornik napisał/a:
Jeżeli twierdzi że okaz pochodzi z terenu rezerwatu...to jest to Sołtyków.Konkretnie "Gagaty Sołtykowskie".Jest to jedyny rezerwat w okolicy.

... no własnie ... okaz ze zdjęcia nie przypomina ani trochę gagatu, jak by to miała sugerować nazwa samego rezerwatu, czy jest wiadomo, czy i jakie drewno z tamtąd jeszcze pochodzi ? ... dlatego się troszkę ździwiłem miejscem pochodzenia okazu i postanowiłem zapytać ... tym bardziej, że widziałem jakieś tam okazy własnie pochodzące z tego rezerwatu ... lecz były to właśnie gagaty.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2011-01-22, 19:48   

limestone napisał/a:
okaz ze zdjęcia nie przypomina ani trochę gagatu, jak by to miała sugerować nazwa samego rezerwatu

Bo i przypominać nie może skoro nie jest gagatem. Nazwa rezerwatu odwołuje się tylko do jednej z ciekawostek . W rezerwacie jest wiele ciekawostek (chociażby tropy dinozaurów czy stanowisko jakiejś roślinki endemicznej).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS