FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rdzenie w skamieniałym drewnie
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-04-10, 21:22   

Opole




Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2013-04-11, 16:05   

Rdzeń madagaskarskiego listka





A tu prawdopodobnie turecki listek :



 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-04-11, 18:38   

Witaj Zdzisiu :mrgreen:
Tak, janczar zdecydowanie listek , z Malgaszem bym nie wyrokował . Większość przytłaczająca z nich ,pochodzi z triasu .Choć ogólnie się je wszystkie wsadza do jednego mezozoicznego wora..a wór obszerny ,trias ,jura i szkolna kreda , więc wszystko jest możliwe. :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-09-10, 17:24   

Okaz drewna iglastego otrzymanego od Przyjaciół :mrgreen: pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej .




Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2014-03-09, 21:12   

Opolskie rdzenie w kilku odsłonach :-) geodki, agaciki, gwiazdki, itp., itd... :-)


wymiary : 15 x 11 x 7 cm












Świetnie zachowana, moim zdaniem, budowa rdzenia, niestety nie mogę wstawić większych zdjęć, aby to pokazać... :-( za co przepraszam... :roll:
 
 
Krzychu

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-03-16, 21:36   

No proszę jakie ładne. :shock:
A na czwartym w tej geodce to jakieś kryształki są.
Kwarcyk czy tylko mi się wydaje.
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2014-04-08, 20:47   

Krzychu : tak, dokładnie !
W geodzie znajdują się ładnie wykształcone kryształki kwarcu... :-)
Pozdro !
 
 
TPSD eszka

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 79
Wysłany: 2014-07-17, 08:49   

Mam pytanie: te przecięcia i szlifowanie drewna to koledzy we własnym zakresie czynią, czy jakiś zaprzyjaźniony zakład kamieniarski jest w to uwikłany? Bo wiem, jakimi maksymalnie głazami się kamieniarze są w stanie zająć, nie wiem natomiast, ja jest z małymi kawałkami.
Z góry dziękuję za oświecenie :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2014-07-17, 16:54   

eszka napisał/a:
Bo wiem, jakimi maksymalnie głazami się kamieniarze są w stanie zająć, nie wiem natomiast, ja jest z małymi kawałkami.
..i niewielkimi też się zajmą .W zasadzie jeżeli pozwalają warunki ,większość kolekcjonerów ze tak ujmę ..uzależnionych od pasji ,posiada własny sprzęt do "męczenia " okazów .
Chodzi tu o kwestię finansową ,jak się ma sporo okazów do "wymęczenia" taniej zdecydowanie wychodzi zainwestowanie we własny sprzęt.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD eszka

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 79
Wysłany: 2014-07-17, 18:00   

Zmysł techniczny jak na kobitkę mam nawet niezły, ale czy mógłbyś mi podpowiedzieć, co w takim niezbędniku powinno się znaleźć? Bo ogólnie to wiem, ale szczególnie to nie za bardzo :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS