FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leżało obok drewna...
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-02-22, 13:24   

chalcedon napisał/a:
A pniaki z rdzeniem się obocznią czasem:

Pragnę zwrócić Koledze uwagę że definicja "oboka" obejmuje wszystkie piękne znajdy ......za wyjątkiem drewna....drewna się nie "obocznią!"

Nie wiem jak wygląda "agatowa Fennoskandia", niemniej należy przypuszczać ze tam gdzie są wychodnie palobazaltów są duże szanse na napotkanie agatów czy innych agatoidów.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-02-22, 19:18   

Pragnę przeprosić za to rażące określenie;) Po prostu przyzwyczaiłem się do pisania głównie w tym temacie i ... wpadka:(
Pozdrawiam i ponownie zadaję to pytanie, na odp. czekam w tem. Drewienka Polodowcowe;)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-02-22, 19:56   

Nie jest wpadką pisanie w tym temacie, wpadkę i to poważną upatruję w zdefiniowaniu drewna jako ....."obocznię"... no okropne ......na forum "drewnianym" wręcz..aż słów brakuje...( trzeba jakąś książkę przeczytać koniecznie :lol: :lol: )..to tak jakby ćwiczyć sztukę węzłów żeglarskich w domu wisielca.
Niemniej zważając na Kolegi niedługi staż na łamach forum ..myślę że wszyscy Forumowicze przyjmą przeprosiny....co nie oznacza że zapomną ..ten przykry , okropny , niedopuszczalny ...incydent. :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-04-23, 17:04   

Graniaki u nas też mogą występować naturalnie? Bo coś takiego dziś w lesie wydłubałem. Piaskowiec jotnicki, ale ma jedną u góry ostrą krawędź, cały jest wyszlifowany, a jedna ze ścian jest totalnie niezgodna z laminacją. Ta gładsza.
Jeśli jest możliwość czegoś takiego w rejonie sandrowym to się zdziwię.
Ale spytam: Czy jest to możliwe, aby na terenie sandrowym, na N Polski można było znaleźć graniaka?
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-23, 21:50   

chalcedon napisał/a:
Ale spytam: Czy jest to możliwe, aby na terenie sandrowym, na N Polski można było znaleźć graniaka?
jak najbardziej ,ludzie wszystko rozniosą :lol: .
Po prawdzie nie mam pojęcia jak wygląda sprawa graniaków "u nas" :mrgreen: , na Kaszubach.Osobiście dużo lepiej znam Pomorze Zachodnie .
Ale sprawa do rozstrzygnięcia w sposób prosty ; Kolega zmieści fotkę domniemanego i zastosujemy .....deliberację :lol: nad rzeczonym.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-04-24, 08:14   

http://img.webme.com/pic/...6-04-24-618.jpg
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-24, 09:15   

No i nie ma co deliberować -graniak ..ewidentna zabawka Eola
Cytat:
Jeśli jest możliwość czegoś takiego w rejonie sandrowym to się zdziwię.
można się już dziwić :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-04-24, 14:01   

...tak też przypuszczałem, widzisz: tam gdzie znalazłem miniaturkę niedaleko od tego miejsca jest też głaz narzutowy oznaczony przez PIG-owców jako eologliptolit, więc cieszę się mając jego wierną miniaturkę!!!
Pozdrawiam, dzięki za ID 8-)

[ Dodano: 2016-04-24, 15:03 ]
Ps: jak jest "graniak eoliczny" po ang? Muszę wrzucić dziś go na obie wersje językowe stronki :mrgreen:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-24, 18:36   

ventifact

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-07-26, 14:37   

Dziś, podczas spływu pontonowego Dunajcem wpadła mi w łapki ciekawa kosteczka, znajduje się w mojej galerii w podkategorii "nie-z-pomorza" Znaleziona niedaleko Szczawnicy. Czy da się coś o niej powiedzieć.

http://geo-pomorskie.pl.tl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS