FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zielona Polska
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-01-24, 23:33   Zielona Polska

Na przestrzeni lat ( zbór niedokończony -drewniany ) udało mi się natrafić na dwa okazy..zielone ( czy jak ktoś może powiedzieć zielonkawe..ale nie będzie to dobrze przyjęte. :lol: ).
Pierwszy okaz pochodzi z pasma Wzgórz Trzebnickich ,szpileczka w wymiarach 10-5 -2 cm. :mrgreen:







 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2013-01-25, 12:53   

No... zielonkawe :)
 
 
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-25, 14:31   

Znalazłem jeden "zielony" ale muj aparat tego nie pokarze :(
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-01-25, 18:31   

NEMO napisał/a:
. zielonkawe
herk napisał/a:
"zielony"
...hmmm
,,,,
Przedstawicielki płci pięknej , w licznych wypowiedziach na łamach przeróżnych periodyków , w mediach ,kawiarniach ,na ulicach...ba i czego nie boję się stwierdzić nawet własnych domach,uważają że mężczyźni są " mało skomplikowani " (sic!).
W kanon ten wpisują się również zdolności rozpoznawania barw. W szkołach nauczono mnie rozpoznawania I stopnia-trzech barw podstawowych oraz ,II stopień kolorów wypadkowych otrzymanych przez zmieszanie kolorów stopnia pierwszego.
Edukację kolorystyczną zakończyłem na barwach powstających z rozszczepienia światła , czyli sześciu.
W ten sposób nie wyłamałem się z bycia "nie skomplikowaną ...płcią brzydszą". :lol: :lol:

Wszelkie przejawy widzenia barw innych niż "wskazane" ,dusze w zarodku. :mrgreen:
...nadal nie znam kolorów ( podaję za Duluxem);"Aksamitny przypływ","Jeżynowy sorbet"," Tajemniczy....antracyt"...i paru tysięcy innych.
 
 
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-25, 19:48   

hmm.. z zawodu jestem drukarzem, wiec kolory to codzienność, nie szara :mrgreen:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-01-25, 20:37   

Cytat:
hmm.. z zawodu jestem drukarzem, wiec kolory to codzienność, nie szara
...mam wnioskować że Koledze barwy poetycko zwane :"Aksamitny przypływ", "Jeżynowy sorbet ","Tajemniczy antracyt " są znane??....Sama taka ewentualność już mną wstrząsa :lol: :lol: , bo dziś w sklepie miałem okazję słyszeć określenie -"Zielona podwawelska".
A wracając do tematu..mimo ze Kolegi aparat nie odda zieleni ,okazu zielonego, czy można by było liczyć na fotkę ? :mrgreen:
 
 
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-26, 10:30   

...mam wnioskować że Koledze barwy poetycko zwane :"Aksamitny przypływ", "Jeżynowy sorbet ","Tajemniczy antracyt " są znane??....Sama taka ewentualność już mną wstrząsa


niestety bardziej sztywno tzn. numery kolorów 8-) . A i zaówarzyłem że poprawiono mi błedy ortograficzne :mrgreen: wiem że bedzie ciężko ale musicie sie przyzwyczaić :shock: [moja połówka stwierdziła u mnie dysortografie czy coś, ona jest po polonistyce nie ja :mrgreen: ]
Co do fotki to postaram sie, choć dziś wybieram się na giełde http://www.geol.agh.edu.p...proszenie47.pdf polecam .
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-01-26, 12:31   

herk napisał/a:
choć dziś wybieram się na giełde
....... polecam .
Jeżeli by to było możliwe , miłe by było ,jakby Kolega w paru słowach podzielił się relacją z tej imprezy,(zwłaszcza pod kątem drewna i innych flor kopalnych :mrgreen: )Wielu forumowiczów zapewne z zainteresowanie przyjmie nowe wiadomości dotyczące "co,gdzie i kiedy".
Proponuję by takimi relacjami z giełd i wystaw ,dzielić się w osobnym temacie.
Życzę zadowolenia z imprezy .
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-01-26, 15:42   

Drugi okaz...zielony :!: Sudety- szpila





 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2013-01-26, 18:34   

Hej, ja mam fajny kawałek zielonki z Opola gdzieś w piwnicy :-) , w białej skórce, tak mi się wydaje, że fajny... :-)
Może teraz się wreście zmobilizuję i go sfotografuje... :-) Skoro pojawił się taki zielony post, to jest bodzieć żeby go pokazać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS