FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drewno z Brejdyny
Autor Wiadomość
TPSD gogor


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 90
Skąd: Wierzchowiska
Wysłany: 2013-04-09, 11:23   Drewno z Brejdyny

Witam Niedawno pozyskałem ciekawy okaz drewna z ciekawej lokalizacji z północnej polski Brejdyny woj Warmińsko Mazurskie jak na razie to mój największy ,,klocek ;-) " około 7kg początkowo myślałem że to drewno iglaste ale teraz po wykonaniu zgładu obstawiam listek

1


2


3



4

Jak zwykle przepraszam za jakość zdjęcia wykonanego mikroskopem :oops:
powiększenie x 200
 
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-04-09, 17:32   

Samo w sobie drewno z północy Lechistanu jest ciekawe , ponieważ są to paleofakty spotykane dużo rzadziej niż na niżu, lub południu kraju .Oczywiście nie oznacza to że są nieznane ( co jest uwidocznione w galerii K.Sandry oraz na łamach tego forum :mrgreen: ). Wielkość okazu, dla osób krzątających się po południu kraju nie przyprawi o zawrót głowy ,jednak dla osób poszukujących na północy i znających realia już powinna.
Trafnie Kolega okaz ocenił , to jest listek.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2013-04-09, 20:03   

Ciekawe... :-)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-04-18, 16:54   

Dzięki życzliwości Kolegi gogora , miałem możliwość upewnić się co do listkowości okazu.Nadal listek :mrgreen:
Mimo ze budowa całości okazu ,nie jest zachowana zbyt dobrze , w okazie są obszary gdzie jest w miarę należycie zachowana.






Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD gogor


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 90
Skąd: Wierzchowiska
Wysłany: 2013-04-18, 18:53   

Cieszę się że kolega kornik potwierdził moje podejrzenia co do listkowości okazu ;-)
Pozdrawiam
Grzegorz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS