FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na pozór
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-09-01, 12:31   Na pozór

Niektóre skamieniałe okazy drewien są tak zachowane że do złudzenia przypominają drewno współczesne .Mając takie doświadczenia "wypracowałem" w sobie nawyk opukiwania podejrzanych okazów :lol:
Temat rozpocznie pomorska deska ( szpilka) 33x2x8 cm Na pierwszy rzut oka...produkt tartaczny.






Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2013-09-01, 19:07   

Fajna deseczka albinos, gratulacje... :shock:
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2013-09-01, 19:43   

kornik napisał/a:
Mając takie doświadczenia "wypracowałem" w sobie nawyk opukiwania podejrzanych okazów
Tak mi się coś skojarzyło... :-) Nawyk oczywiście dobry, na miarę zawodowca... :mrgreen: , ale przy tym skamieniałym drewienku, które zaraz zaprezentuję, mógłby zawieść, ponieważ drewno jest tylko na wpół-skamieniałe, taki cudak... :roll: Gdyby leżało skamieniałą stroną do góry, to by zadzwonił aż miło... :mrgreen: , ale gdyby leżał odwrotnie, to tylko wrodzona ciekawość mogłaby skłonić Kolegę do pochylenia się nad tym cudakiem... :mrgreen:




wymiary : 24 x 12 cm
Górna część (jakieś 1-2cm, patrząc na fot.) jest po prostu drewnem, które nie skamieniało... :roll:
Natomiast część dolna, tj. cały spód jest ładnie skamieniały... :-) Taki cudak :mrgreen: bardziej z lasu niż z tartaku... :-) Oczywiście szpileczka z dobrze zachowaną budową...
Pytanie : może ktoś spotkał się już z podobnymi okazami... ? :roll:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-09-01, 20:30   

Piękne zdjęcie i okaz ,gratulacje .
Cytat:
Pytanie : może ktoś spotkał się już z podobnymi okazami... ?
Okazy z tak po.....gmatwaną mineralizacją są znane z odkrywek węgla brunatnego .Kiedyś miałem okazję widzieć zdjęcia wydobytych kłód , jeżeli dobrze pamiętam z Bełchatowa (czy okolic ) częściowo skrzemieniałych ..zwalone na podwórzu.. istny tartak :lol: Gdzieś w czeluściach magazynów posiadam bodajże dwa podobne okazy ( niestety nie cięte ),i podejrzewam również ,że nie będą tak ładnie zachowane jak się je otworzy.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2013-09-01, 20:51   

kornik napisał/a:
( niestety nie cięte ),i podejrzewam również ,że nie będą tak ładnie zachowane jak się je otworzy.
czemu, warto spróbować...
W tym przypaku lokalizacja jest inna i równie zagmatwana... :roll:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-09-02, 17:57   

Innym przykładem "pozoranta" ,jest okaz otrzymany od Przyjaciół ,pochodzący z Colorado ( Mc Elmo ) Jest to szpileczka z jury. Jako pozorant dzisiejszych kołków zadanie wypełnia doskonale :mrgreen: .






Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Krzychu

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-02, 19:54   

Świetnie wypreparowane to drewno ,ciekaw jestem czy skamieniało w takiej postaci czy w całości a tak wygląda teraz kiedy przebyło powiedzmy w żwirach długą drogę do miejsca znalezienia?
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-09-02, 20:22   

Niestety nie znam odpowiedzi .Złoża Ameryk są mi obce ..jak języki obce którymi się tam posługują. :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS