FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drewienka z Arkozy Kwaczalskiej
Autor Wiadomość
kocur40

Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 04 Sty 2014, 20:40   Drewienka z Arkozy Kwaczalskiej

Witam. Podobna chwalenie się na tym portalu jest cnotą, korzystając z tej okazji i ja chcę się pochwalić swoimi znaleziskami. Ciekawskich zapraszam na mój profil na facebooku, mam tam dwa skromne albumy poświęcone drewienkom. https://www.facebook.com/kamienie.szlachetne.7
 
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2420
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 04 Sty 2014, 21:39   

Witam Kolego
I musiałem się przez Kolegę ujawnić że żyję ,( bo jak głosi fama ,tylko nieżywi nie mają profilu na facebook-u ) :lol: Zalogowałem się ( więc jednak są oznaki życia ), odwiedziłem ( fajne nowokościółki ) lecz jestem zawiedziony ,nie znalazłem nic drewnianego....jestem ...niepocieszony.
Gdzie Kolega ukrył te dwa albumy?
No i..
kocur40 napisał/a:
Podobna chwalenie się na tym portalu jest cnotą
...wielką cnotą jest! :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
kocur40

Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 05 Sty 2014, 21:19   

Witam i przepraszam za moje roztrzepanie, posłałem linka nie sprawdzając dostępności do tych albumów. Albumy są już dostępne :-)
 
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2420
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 05 Sty 2014, 22:16   

No to jestem kontent :mrgreen: Choć z początku oczom nie dowierzałem ,mając w głowie temat postu Drewienka z Arkozy Kwaczalskiej a widząc drewna nie pasujące mi do arkozy .. :lol:
Bardzo sympatyczne okazy zarówno Opole jak i arkoza . Pogratulować zbiorów.
Ostatni okaz żółty (Opole) i jak ja to.."dośrodkowujący " z chęcią bym zobaczył w powiększeniu,jeżeli Kolega by miał możliwość ,ja i zapewne forumowe Koleżeństwo z przyjemnością by się temu okazowi przyjrzało .
Pozdrawiam.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
kocur40

Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 06 Sty 2014, 09:38   

Witam. Dziękuje za pochlebną ocenę koledze Kornikowi ;-) . Jak już wcześniej pisałem drewienka to moja nowa przygoda z ,,kamykami''ledwo odróżniam drewno od otoczaka a co dopiero listek od szpilki. Co do tego żółtego okazu to póki co nie mam możliwości zrobienia fotki z większym powiększeniem, próbowałem powiększyć samo zdjęcie ale obraz się rozmywa. Jak dorwę lepszy obiektyw to obiecuję że będzie powiększenie :-) . A tak nawiasem, co tak szczególnego jest w tym drewienku?bo dla mnie to ono niezbyt ciekawe. Pochwalę się trochę większym kalibrem z arkozy, to na pierwszym planie bo to na drugim raczej już nie ma szans na skamienienie :-) https://www.facebook.com/...&type=3&theater
 
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2420
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 06 Sty 2014, 12:51   

Cytat:
. A tak nawiasem, co tak szczególnego jest w tym drewienku?bo dla mnie to ono niezbyt ciekawe.
Czy szczególnego to dowiemy się jak uda się Koledze zrobić fotki , na które cierpliwie poczekamy.
kocur40 napisał/a:
Dziękuje za pochlebną ocenę koledze Kornikowi
bardzo proszę :mrgreen: jak napisał to jeden z naszych Kolegów ,Korund ...Szafirkiem zwany ;"..taka Karma..".....kornicza :lol:
Wracając do "dośrodkowującego" okazu żółtego, wydaje mi się że rokuje dobrze zachowaną budowę.
Zacne gabarytowo okazy z arkozy ,gratuluję .Kiedyś arkoza słynęła z efektownych gabarytowo okazów drewna.
Dalszego , pogłębiającego się ,zafascynowania drewnem życzę . :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1051
Skąd: Sudety
Wysłany: 06 Sty 2014, 19:29   

Witam Kolegę :-)
bardzo fajne drewienka, moje gratki... :-)
Ten żółty na końcu peletonu z Opola faktycznie wpada w oko... ;-)
Ja też ciekawy jestem jego budowy makroskopowej... :-P
Arkoza też bardzo fajna... :-)

pozdrawiam i życzę lepszego obiektywu oraz powiększania zbiorów oczywiście... ;-)
 
 
kocur40

Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 07 Sty 2014, 11:41   

Witam koleżeństwo :-) Ja chyba zbieram te drewienka jak sroka, czym bardziej kolorowe tym ładniejsze. To zapewne niski poziom mojej wiedzy na ich temat, jeszcze nie wiem czego się w nich doszukiwać ale myślę że z czasem i do tego dojdę. Obiecuję że jak tylko będę miał możliwości techniczne to zrobię to powiększenie. Pozdrawiam :-)
 
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2420
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 07 Sty 2014, 18:24   

kocur40 napisał/a:
Ja chyba zbieram te drewienka jak sroka, czym bardziej kolorowe tym ładniejsze.
a tą.... zaletą Kolega nie powinien się przejmować ..zdradzę Koledze tajemnicę forumową...na tym forum nie tylko koty czy korniki są "srokami " i w atrakcyjności drewien kierują się estetyką. KAŻDY tu, ma w swym pióropuszu srocze piórko..no ale że to tajemnica , proszę o dyskrecję.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
kocur40

Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 11 Sty 2014, 15:52   

Nowe drewienka z arkozy https://www.facebook.com/...&type=3&theater https://www.facebook.com/...&type=3&theater https://www.facebook.com/...&type=3&theater
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS