FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skamieniałe Dęby
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-08-09, 17:17   

A czy przypadkiem w kamieniołomie Lichwina nie odsłonięte są oba profile ,płaszczowiny skolskiej i osadów miocenu?

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Czarny

Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: Sącz
Wysłany: 2015-08-09, 18:30   

Jak mam być szczery to nie mam się przy czym upierać. Ze zgrubnej mapy wynika, że ten rejon to utwory kredy, ale przecież wiele szczegółów mapa przemilcza bo jak wspomniałem jest zgrubna.

Masz może jakąś podlinkowaną informację o tych dwóch profilach? Sieć w zasadzie milczy, a jedyna mowa o miocenie jaką czytałem, to ta z tej dowcipnej tablicy gminy Pleśna :-) Ale jak coś, to bez linka na słowo też uwierzę :-)

Nachodzi jeszcze pytanie gdzie była by granica pomiędzy warstwami? Bo zarówno w dolnym jak i górnym łomie taki sam łupek jak okiem nie sięgnąć. No może nie do końca gdzieś tam widziałem wstęgi rogowca i niezbyt grube ławice piaskowca.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-08-09, 20:26   

Chronostrytografia nie jest moją najbardziej zajmującą dziedziną ,więc nie koniecznie przechowuję materiały i opracowania na jej temat.
Proszę zwrócić się z pytaniem do chłopaków z forum geologicznego ,koledzy z niego siedzą w temacie wręcz ..okopani :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD Alien

Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 88
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-08-10, 21:59   

Mam gdzieś kawałek ryby z tych łupków, niestety zbyt fragmentaryczny żeby ją dokładnie umiejscowić. Ogólnie z rybami tam jest dość kiepsko ale są tam i zapewne pomogły by w dokładniejszym umiejscowieniu tych warstw.
Pewnie trzeba niestety znowu tam pojechać, może ktoś by się przyłączył ?
 
 
TPSD Alien

Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 88
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-08-25, 14:28   

Zlokalizowałem "kawałek" o którym wspominałem wcześniej.
Wygląda trochę jak dolna szczęka Holosteus mariae, czasowo to pewnie oligocen/miocen:
 
 
Czarny

Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: Sącz
Wysłany: 2015-08-27, 13:53   

Czyli werdykt skłaniał by się raczej ku opcji mioceńskiej...
 
 
TPSD Alien

Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 88
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-08-27, 23:25   

Jak tam dojadę kiedyś to obiecuję jeszcze poszperać i poinformuję o ewentualnych efektach.
 
 
Czarny

Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: Sącz
Wysłany: 2015-08-28, 13:57   

Jakbyś jechał to daj znać. Co prawda moja pomoc była by bardziej na zasadzie robotnika fizycznego niż merytoryczna, ale może się przydam. Jedyny szkopuł to mój system pracy - zmiany 12h i dość często wypadają w weekendy.
 
 
TPSD Alien

Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 88
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-08-29, 20:55   

Oczywiście :)

Myślę, że bez problemu znajdziemy jakiś dobry termin.
 
 
TPSD Alien

Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 88
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-07-10, 19:38   

Nowe dane do kompletu:
Na zdjęciu jest dolna szczęka Lepidopusa - ryby żyjącej od oligocenu do dzisiaj.
Przy okazji chcę podziękować panu Robertowi z muzeum w Dubiecku za zaszeregowanie tego kawałka układanki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS