FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Interstone
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2017-11-06, 18:59   Interstone

Ostatnia gazeta giełdowa "Interstone" zamieściła duży artykuł popełniony przez k.Sandrę i okraszony zdjęciami naszego ..Szacownego Admina :mrgreen: na temat ( i tu niespodzianka) -skamieniałego drewna .
Artykuł przybliża większemu gronu czytelników i bywalców giełdy genezę tych skamieniałości, czym one są dla kolekcjonera , a czym dla naukowca, miejsca występowania w Polsce i poza nią ...na podstawie starannie wyselekcjonowanych stanowisk .
By tekst nie był nudny został ślicznie upstrzony fotografiami , co pozwoliło mi sprawdzić lupą czy okazy są faktycznie tak piękne ...jak to niektórzy głoszą...z przykrością stwierdzam że są. :lol:








Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2017-11-17, 18:23   

Brawo Wy ! :-)
 
 
sandra

Dołączyła: 29 Paź 2010
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-31, 17:47   

Z artykułem można zapoznać się na stronach Interstone w dziale "Gazety targowej".
Zapraszam!
http://www.interstone.net...&np=2&artID=225
 
 
TPSD pelargos

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 19
Wysłany: 2018-01-01, 16:12   

Pięknie dziękuję Koleżance za udostępnienie artykułu. Tekst ciekawy, rzeczowy i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) napisany w sposób ukazujący fascynację Koleżanki skamieniałym drewnem. Czyta się zupełnie inaczej niż "suche" teksty. I pomyśleć, że taka pasja rodzi się w ciągu kilku sekund ... :-)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-01-02, 17:02   

Wszystko prawda....oprócz tego-
pelargos napisał/a:
pomyśleć, że taka pasja rodzi się w ciągu kilku sekund ..
Z rozmów z Koleżanką wiem że to było raczej .....w oka mgnieniu...Koleżanki mrugnięcie trwa około 2,5 minuty :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD pelargos

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 19
Wysłany: 2018-01-02, 17:44   

Popełniając poprzedni wpis, miałem w pamięci słowa Koleżanki pomieszczone w jednym z wcześniejszych numerów gazety Interstone. Zastanawiam się, czy mrugnięcie zmierzone przez Kolegę nie zostało zakłócone przez jakieś czynniki zewnętrzne (np. któryś z okazów z kolekcji Kolegi, może błękitne Kornicze oczęta ...) :-D
 
 
sandra

Dołączyła: 29 Paź 2010
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-02, 19:20   

Z przyjemnością przeczytałam wpis Kolegi Pelargosa o odczuciach towarzyszących zapoznaniu się z artykułem. Dziękuję za opinię, która sprawiła mi wiele radości.
pelargos napisał/a:
I pomyśleć, że taka pasja rodzi się w ciągu kilku sekund ...

Pasja rodzi się błyskawicznie, jednak by trwała trzeba ją nieustannie pielęgnować.

Pragnę też pogratulować Koledze efektów prowadzonych eksploracji.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-01-02, 21:44   

pelargos napisał/a:
Zastanawiam się, czy mrugnięcie zmierzone przez Kolegę nie zostało zakłócone przez jakieś czynniki zewnętrzne (np. któryś z okazów z kolekcji Kolegi, może błękitne Kornicze oczęta ..
...........hmmmmmmm...być może Kolega ma rację . Błękit moich korniczych ocząt działa .....prewencyjnie ......niczym błękit świateł radiowozu . :mrgreen: Niewielu lubi w nie patrzeć .

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2018-01-04, 18:34   

Brawo Wy... :mrgreen:
 
 
sandra

Dołączyła: 29 Paź 2010
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-05, 14:00   

korund napisał/a:
Brawo Wy ! :-)

korund napisał/a:
Brawo Wy... :mrgreen:

Dziękuję. Faktycznie brawo My.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS