FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Z przytupem - wystawa
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-10-22, 19:49   Z przytupem - wystawa

Po długiej nieobecności na łamach forum wracamy i to właśnie z przytupem !
Tupają : Koleżanka Sandra
Kolega Irek
kornik wszystkimi sześcioma nogami
....oraz niezliczeni goście , w tym takie tuzy jak , m.in.: prof. Elżbieta Zenkteler, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Ronny Rößler, Dyrektor Muzeum Historii Naturalnej w Chemnitz, Niemcy, dr Sławomir Florjan, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, prof. Stefan Cwojdziński, Państwowy Instytut Geologiczny we Wrocławiu, dr Marek Stępisiewicz, Uniwersytet Warszawski,przedstawiciele PTPNoZ oraz TPSD ,FBI,,,,,a nie nie tych ostatnich nie było....chyba.
A czemu tak wszyscy przytupywaliśmy ? a otwarciu wystawy paleobotanicznej pod znaczącym tytułem : "Opowieści Natury. Skamieniałości roślin drzewiastych z kolekcji Aleksandry Niemirowskiej". Wystawę można podziwiać w terminie do 14 grudnia br. Gości ona w jednym z pięknych obiektów "Centrum Nauki i Sztuki - Stara Kopalnia " w Wałbrzychu.Serdecznie zapraszam .

aha .....muszę dodać że jak się już zobaczy...to się nie odzobaczy , a kto nie może zobaczyć z pewnością będzie żałował . :mrgreen:

Link z fotorelacją z otwarcia
https://starakopalnia.pl/wystawa-opowiesci-natury-skamienialosci-roslin-drzewiastych-kolekcji-aleksandry-niemirowskiej/

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-26, 11:05   

Już krzemionką forum zachodziło :mrgreen:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-10-27, 11:36   

Nooo zachodziło .Panaceum są dialogi ( przynajmniej na cztery nogi :lol: ) . Monologi raczej do pamiętniczka się nadają.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
sandra

Dołączyła: 29 Paź 2010
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-31, 22:55   

Fotograficzna relacja Starej Kopalni z Otwarcia Wystawy - do której link zamieścił kolega Kornik - przybliża jej charakter i częściowo przebieg. Cieszę się z przybycia na uroczystość wielu szacownych Gości i raz jeszcze dziękuję za uhonorowanie mojej pracy.

Zanim jednak Wystawa była gotowa, w długotrwałych pracach nad nią, niezastąpionej pomocy udzielili mi Irek (Admin) i Mariusz (Kornik) - bardzo Wam dziękuję!

Wszystkich Państwa, Gości naszego Forum, serdecznie zapraszam do zwiedzenia ekspozycji. Ma ona na celu przybliżenie ewolucji roślin w dziejach Ziemi, w oparciu o skamieniałości pochodzące z moich zbiorów.
Życzę Państwu wspaniałych wrażeń i rozwijania zainteresowań!

 
 
iro

Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-03, 22:37   

Pojawiła się zagraniczna relacja z wystawy od naszych południowych sąsiadów :-)
http://nase.broumovsko.cz...iemirowske.html
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-11-04, 22:10   

Każda wiadomość która w jakiś sposób dotyka naszych pasji zwłaszcza medialna , wywołuje u mnie większe lub mniejsze wow ( po polsku to chyba łoł :lol: ) No i Czesi mnie zŁOŁali.
Gratulacje dla koleżanki i wszystkim którym udało się wdrapać na to II piętro .
Żal mi tylko że delegacja z Tasmanii nie mogła zostać na otwarcie , bo choć wiadomo było że będzie ona wystawą EUROPEJSKĄ mogłaby być wręcz MIĘDZYKONTYNENTALNĄ ! :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2018-11-05, 18:45   

WOW... ! :-)
To my też pochwalimy się :
też byliśmy na tej świetnej, międzynarodowej imprezie... :-P
Choć co prawda przybyliśmy bez zaproszenia i dużo mniej oficjalnie, ale za to wejście mieliśmy z mocnym przytupem... ;-)

Ech..., przyjemnie było wspólnie potupać, za co serdecznie dziękujemy itd :-)
Wystawa świetna, profesjonalnie przygotowana (liczne opisy i fotografie), warta zobaczenia, gorąco polecam ! :-)
Sam obiekt i okolica robi bardzo pozytywne wrażenie... :-)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-11-05, 21:29   

korund napisał/a:
Choć co prawda przybyliśmy bez zaproszenia i dużo mniej oficjalnie,

Ale jak to.....bez zaproszenia....?
Wszyscy mili i szanowni GOŚCIE byli zaproszeni...a to formą papierową , elektroniczną , werbalną a nawet .....mentalnie . :mrgreen:
Zresztą sam osobiście wypędzałem ( patrz; odstraszałem) nieproszonych ....więc nie było miejsca na "bez zaproszenia"...tam było wino i ciacha! o kawie & herbacie też wspomnę .
No i muszę dodać że przecież robiliście za delegację TPSD, co nie omieszkałem wytknąć w poście pierwszym.
Tak było na inauguracji ..ale wystawa nadal TRWA i wszyscy którym są interesujące i ciekawe meandry paleodrewniane mają od Organizatorów specjalne ,mentalne zaproszenie.
Wspomniałeś Szafirku o świetności i profesjonalizmie wystawy...cóż tak to jest jak za to wezmą się profesjonaliści ...zwróciłeś uwagę na kąt ustawienia sztalug , każda odpowiadała precesji słońca w naszej szerokości, zależnie od przypisanej jej epoki geologicznej ! :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-12-10, 23:12   

Nie od dziś wiadomo że jak ktoś nie używa FB zapewne nie żyje ,więc dla wszystkich duszyczek, zwłaszcza bratnich duszyczek podzielę się informacją że jeszcze tylko tydzień ( do 14 grudnia ) można (czyt. należy :lol: ) odwiedzić wystawę , o czym ślicznie informuje najnowszy Przegląd Geologiczny .
Zapraszamy

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2018-12-12, 20:20   

kornik napisał/a:
Nie od dziś wiadomo że jak ktoś nie używa FB zapewne nie żyje ,więc dla wszystkich duszyczek, zwłaszcza bratnich duszyczek podzielę się informacją że jeszcze tylko tydzień ( do 14 grudnia ) można (czyt. należy :lol: ) odwiedzić wystawę , o czym ślicznie informuje najnowszy Przegląd Geologiczny .
Zapraszamy

A moje przemyślenia są takie : FB jest przereklamowane, grunt to dobrzy znajomi i kontakty.
W moim przypadku było tak : o planowanej wystawie dowiedziałem się od znajomych tuż przed jej otwarciem.
Po prostu wywiad mi doniósł ;-) i tylko dzięki niemu miałem szansę stawić się na otwarciu wystawy i chwała mu za to. :-)

Faktycznie dla osób, które chciałyby przybyć na otwarcie wystawy i porozmawiać z jej twórcami, a nie posiadającymi tak sprawnych służb jak moje, FB mógł by okazać się zbawienny... ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS