FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitalnia :)
Autor Wiadomość
Czarny

Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: Sącz
Wysłany: 2015-07-08, 20:28   

Kłaniam się szanownemu gronu!

Od czasu do czasu zawadzam amatorsko o geologię. Kilka razy ryjąc w rumoszu coś tam się znalazło i potem coś tam się kliknęło w sieci w poszukiwaniach i w rezultacie się tutaj trafiło :D Jak coś znajdę, pewnie się podzielę informacją i coś tu nabazgram.

Pozdrawiam, Maciek.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-07-08, 20:56   

Sącz...hmmm aż mi się zachciało coś wysączyć :lol: co za upalne lato....

Witam Kolegę i zapraszam do aktywnego udziału w życiu forumowym.
A czego to Kolega konkretniej poszukuje?

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Czarny

Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: Sącz
Wysłany: 2015-08-09, 18:38   

Cóż jak chodzi o konkrety, to w zasadzie jestem geologiem amatorem (z dużym naciskiem na "amatorem") bez jakiegoś konkretnego umiłowania do którejś z dziedzin. Siłą rzeczy zdarza mi się zostać "paleodrwalem" i wygrzebać jakiś ciekawy skamieniały kawałek drzewa ze skały. To była tylko kwestia czasu, bym tu trafił :D A temperatury i owszem skłaniają do sączenia... Ktoś jeszcze nienawidzi lata? "To nie są temperatury dla ludzi z moim wykształceniem. Kurde!" :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-08-09, 20:41   

Czarny napisał/a:
Cóż jak chodzi o konkrety, to w zasadzie jestem geologiem amatorem (z dużym naciskiem na "amatorem") bez jakiegoś konkretnego umiłowania do którejś z dziedzin.

Czyli wszystko co ziemiańskie...niezwykle szeroka arena zainteresowań, jakieś 510 072 000 km kwadratowe pasji. :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Extrem

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-10-03, 10:50   

Cześć i witam wszystkich :P
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-10-03, 13:09   

Witamy Kolegę .....niemniej po tak........extremalnie krótkim przywitaniu kolegi ,ciśnie się na klawiaturę pytanie o zainteresowania , czy kolega kolekcjonuje drewna,czy posiada kolekcję , a i co skłoniło kolegę do zapuszczania się w nasze sieciowe paleoostępy ?
Proszę porzucić wstydliwość i przybliżyć nam wszystkim swoją osobę i zainteresowania.
Jeszcze raz witam w imieniu Koleżeństwa i własnym zapraszając do uczestnictwa .
Cerber forumowy ( synonim kornik ) :mrgreen: .

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2015-12-14, 18:24   

Też chciałbym się przywitać. ;-)
Mam na imię Szymon, mieszkam w Gdyni. Drewno, zaczęło się w dość nietypowy sposób, w wykopach pod nowe bloczki znalazłem moje pierwsze drewko... a dalej... wiadomo. Pewien poszukiwacz z mojego rodzimego miasta skłonił mnie do dalszych poszukiwań drewna. Przedtem interesowałem się ogólnie mineralogią i paleontologią, lecz drewno trochę mnie zmieniło. W przyszłości będę studiował na Uniwerku Wrocławskim. Od kilku lat przeglądam Internet niestety o florze z eratyków bardzo mało znalazłem, ale i tak zrobiłem sobie stronkę : http://geo-pomorskie.pl.tl/ ,
na której też jest trochę flory z mojej kolekcji. Zachęcam do rejestracji na forum. Często miewam trochę okazów do porozdawania, głównie małe drewka, jakby co wrzucę coś na stronkę. (ostatnio wszystko porozdawałem studentom na UG)
Pozdrawiam
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-12-14, 20:56   

Miło mi oficjalnie przywitać Kolegę w naszym forumowym gronie.Zdradził Kolega że interesował się mineralogią i paleontologią w czasie przeszłym....hmm proszę nie porzucać tych dyscyplin bo są i należą również do wielce fascynujących i wdzięcznych , choć czasami....ciężkich :lol: Również skamieniałe drewno wpisane jest ściśle w obie te dyscypliny.
Na naszym forum nie ma osób które nie pochyliły by się z czułością nad "obokami" mineralnymi, skostniałymi i innymi "ymi" :mrgreen:

Bardzo ciekawym zdaniem które Kolega napisał jest zdanie :
chalcedon napisał/a:
Często miewam trochę okazów do porozdawania, głównie małe drewka,
....zwłaszcza słowo -klucz porozdawanie...Jeżeli słowo -klucz stanie się ciałem , Pracownia jest w stanie przyjąć i zaopiekować się troskliwie takimi niechcianymi drewnami :mrgreen:

A teraz wykrzeszę z siebie odrobinkę powagi jaką powinien się cechować Cerber tego forum. Kolega podpisał drewna na swojej stronie ;"
Drewno z narzutniaków jest względnie młodego wieku (trzeciorzęd/kreda),więc jego struktura jest dobrze zachowana." sugerując że młodość wieku jest tożsama z dobrym zachowaniem budowy...prawda jest bardziej złożona .
Wiek drewna ma się nijak do zachowania budowy drewna kopalnego, czynnikami które mają na to wpływ jest stopień degradacji biologiczno-chemicznej drewna przed procesem fosylizacji oraz warunki i rodzaj fosylizacji której poddane było drewno.

Pozdrawiam kornik

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2015-12-15, 15:49   

...no cóż, trochę źle mnie zinterpretowałeś - fosylia i minerały dalej zbieram, a geologię będę studiował. Niedługo wrzucę też okaz do rozdania na moją stronkę.
Pozdrawiam,
Szymon
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2015-12-15, 21:06   

chalcedon napisał/a:
fosylia i minerały dalej zbieram, a geologię będę studiował.
..cieszące , życzę powodzenia i sukcesów.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS