FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitalnia :)
Autor Wiadomość
rafał

Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2010-09-22, 11:38   Przybysz z Pradoliny Nysy Kłodzkiej

Dzień dobry, mam na imię Rafał.
Ze skamieniałym drewnem nie mam, póki co wiele wspólnego, jeszcze mniej o nim wiem. Więcej wiem o tych mineralizacjach, które w nim występują.
Pasjonujący świat tych naukowo kolekcjonerskich pozycji, jaki skutecznie wdraża w moje życie ktoś kto niejedno drewno widział, za króki moment stanie się nielada wyzwaniem.
Dobrze, że jest takie forum, a jeszcze lepiej, że są tacy ludzie którzy mają w temacie do powiedzenia dużo.
Liczę na ciekawą lekcję i cenne wskazówki.

Z pozdrowieniami

Rafał.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-09-22, 13:41   

...a witamy kolegę Rafała,......hmmm,,,,jak sądzę "mineralnik" no cóż nikt nie jest doskonały ;-) ....postaramy się wszyscy to nadrobić :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2010-10-22, 18:57   Powitalnia :)

Chciałem się przywitać :) i podziękować, za "wpuszczenie" mnie na to Forum. Mam na imię Zdzisław i jak samo imię wskazuje ( kto teraz takie imiona daje :) ) jestem sporo po średnim wieku :) . Mieszkam w okolicach Rybnika, na Śląsku. Dlaczego skrzemieniałe (skamieniałe) drewno ? Nie wiem, już dość dawno usłyszałem o nim i utkwiło mi to w pamięci. Będąc na Roztoczu znalazłem swój pierwszy mały, pięknie wyszlifowany przez naturę kawałek. Od tego sie zaczęło. Kolekcja znalezionych kawałków powiększała się, doszedł zwęglony fragment skrzypu kopalnego , odcisk sigillarii, no i znalazłem to Forum. Mam nadzieję, że sporo się od Was nauczę :).Pozdrawiam.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-10-22, 19:51   

Pozwolę przywitać Cię w imieniu TPSD .
i imieniu forumowiczów :mrgreen: ...Rybnik....hmm....piękne skamieniałości karbonu.
Tydzień temu jak wróciłem z okolicznych eksploracji
Więc witamy i zapraszamy do owocnych dysput :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-10-22, 20:20   

....a takie skarby można znaleźć u Ciebie
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2010-10-22, 20:22   

Tak... karbon... mieszkam tutaj lecz dopiero od niedawna ten temat trafił do mnie :).
Będę rad gdy znów zawitasz w te strony i odwiedzisz mnie :) .
Dziękuję za miłe powitanie :)
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2010-10-22, 20:25   

Teraz dopiero zobaczyłem wklejony obrazek.... no no... piękne...
a ja wybieram się tak daleko :)....
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-10-22, 20:37   

Bardzo dziękuję za zaproszenie....pewnie w Twoje strony zawitam dopiero z promieniami wiosny.NIemniej bardzo mi miło.
NEMO napisał/a:
a ja wybieram się tak daleko :)....
.....czyżby na skamieniałe drewno?

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2010-10-22, 20:49   

To było takie ogólne spostrzeżenie, że poszukuję daleko , a wokół mnie jest tyle "dobra" :). Ale na drewienka to rzeczywiście jeżdżę na drugi koniec Polski :)...
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-10-22, 20:54   

.....Roztocze? ......Bliżej na Dolny Śląsk wszak z Górnego ....dużo łatwiej . :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS