FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
okaz za okaz
Autor Wiadomość
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2011-01-07, 17:02   

Chciałem tu oficjalnie podziękować Kornikowi za przysłanie mi nagrody :) . Już po ciężarze paczuszki wiedziałem, że jest tam coś jeszcze. I rzeczywiście, ku mojej nieopisanej radości znalazłem nie jeden a trzy pięknie wypolerowane kawałki drewna. Piękne są... siedzę i oglądam... oglądam i oglądam .... Raz jeszcze dziękuję :)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2011-01-07, 19:06   

.........oj no....przypadkiem wpadły ,musiałeś rozgadać? :lol:

Cieszę się że przesyłka dotarła
Pozdrawiam
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2011-01-07, 20:46   

Musiałem, nie mogłem się powstrzymać z tej radości :mrgreen: .
 
 
TPSD limestone

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 121
Wysłany: 2011-01-31, 23:08   

Podczas wysyłek, a zwłaszcza przy pakowaniu okazów do wymiany, należy szczególnie zwrócić uwagę na dokładność, dbałość i solidność zabezpieczenia wysyłanych kamieni, zwłaszcza tych bardziej delikatnych, czy nawet kruchych ...
 
 
TPSD filigraniołek
filigraniołek

Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 79
Skąd: Kowary
Wysłany: 2011-08-18, 18:33   

Przedstawiam dwa okazy gotowe do wymiany:

II - sudeckie drewno szpilkowe; wymiary max. przekroju: 13 x 5,5 cm, plaster gr. 2-3 cm.






III - sudeckie drewno szpilkowe; wymiary max. przekroju: 18,5 x 11 cm, plaster gr. ok. 3 cm.




 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2011-08-19, 20:47   

Jestem zainteresowany wymianą okazu nr III. W zamian dam plaster z okazu , który znajduje się w galerii okazów członków TPSD jako drugi . Moje okazy są wystawione w pierwszej grupie - Zdzisław Kic. Jest to Taxodioxylon Taxodii - miocen, polskie Roztocze. Jestem teraz poza domem i nie dysponuję zdjęciem. Dopiero po 25 .08 wyślę zdjęcie plastra ( chyba, że kornik będzie taki uprzejmy, ma plaster z tego okazu).
 
 
TPSD filigraniołek
filigraniołek

Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 79
Skąd: Kowary
Wysłany: 2011-08-20, 08:22   

Twoja propozycja, Nemo, za III wydaje nam się interesująca. Dlatego cierpliwie będziemy czekać na fotki :-)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2011-08-20, 16:31   

NEMO napisał/a:
chyba, że kornik będzie taki uprzejmy,
.....kornik jest uprzejmy :mrgreen:
filigraniołek napisał/a:
Dlatego cierpliwie będziemy czekać na fotki
...
Więc zostałem osobiście poproszony przez kolegę Nemo,aby skrócić katusze niecierpliwości ,Koleżance filigraniołkowi :mrgreen:
Plaster (właściwie "piętka ") z okazu Nemo który jest oferowany.







 
 
TPSD filigraniołek
filigraniołek

Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 79
Skąd: Kowary
Wysłany: 2011-08-20, 20:33   

O kurczaczki...
Szczerze mówiąc – to myśleliśmy, że mowa o podłużnym plasterku... Trudno będzie się nam zdecydować na tę propozycję, Nemo, bo tak mocno zlidytowane (jak przypuszczamy) drewienko – póki co – mamy tylko jedno. Tego nie widać na zdjęciach, ale jest ono prawie tak czarne, jak smoła. Ponadto część ścianki po wypróchniałym rdzeniu jest na zewnątrz pokryta drobno skrystalizowanym kwarcem.


 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2011-08-20, 22:10   

Dziękuję Korniczku za zdjęcie TWOJEGO okazu :-) . Nie miałem najmniejszego zamiaru odbierać Ci go. On jest Twój . Ja oprócz pieńka mam jak wiesz w domu odcięty jeszcze jeden plaster i to jego chciałem wymienić. Prosiłem Cie o fotkę, aby pokazać przekrój, do czasu kiedy będę w domu i zrobię fotkę swojego plasterka, które są bardzo zbliżone, wszak pochodzą z tego samego pieńka :mrgreen:

Widzę jednak jakąś dziwną reakcje więc wycofuję się ze swojej propozycji . Mojemu plasterkowi będzie nadal dobrze tam gdzie sobie wygodnie leży :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS