FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drewno autobusowe
Autor Wiadomość
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-04-16, 18:00   Drewno autobusowe

Wstaję, idę na autobus jadę-przystanek Harcerska-wysiadam. Za przystankiem, idąc już z plecakiem i młotkiem pod klif na ekskursję przechodzę na skrót przez mały placyk z pomnikiem, patrzę na pomnik z gwiazdą radziecką i orzełkiem bez korony, odwracam głowę kopiąc bryłkę kwarcu, podchodzę żeby znów kopnąć i oczom nie wierzę!!! Dotarła do małego, rozsypanego bloczku fosylnego drewna!!! Dostał w kość pewnie przez tą zimę. Pozbierałem go i w domu posklejałem: http://img.webme.com/pic/g/geo-pomorskie/Dg%20.jpg
A ciekawe jest to, że pod klifem tego dnia nic nie znalazłem?!?
Pozdrawiam!
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-19, 19:38   

Zawsze sobie i innym mówiłem : Paczaj pod nogi...paczaj .....wszak w kosmos tylko ludzie latają ...i Łajka z małpiszonami " ( przesłanie- wszystko jest na ziemi)
Miłe są takie historie i parę podobnych słyszałem ( być może i w jakiejś uczestniczyłem :mrgreen: )

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2016-04-19, 19:46   

Tak, historia bardzo miła oraz sympatyczna... :-)
Natomiast moje przesłanie jest inne : kto szuka ten znajdzie... ;-)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-19, 20:02   

korund napisał/a:
Natomiast moje przesłanie jest inne : kto szuka ten znajdzie... ;-)

Nie zawsze ten kto szuka znajduje , a ten co znalazł.. szukał :lol:
.......I odwieczny dylemat czy grzybów się szuka ,czy się je znajduje ( są już SMARDZE !)

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-04-20, 16:16   

Nowa teoria.
Nowa teoria głosi: blok drewna nie uległ erozji mrozowej, a jedynie się utlenił.(zanim posklejałem na ścianach pęknięć było dużo rdzawego tlenku żelaza - utleniony piryt?)
Ale już posklejany, więc zdjęć nie mam. Za to spytam.
Pytanie głosi: Czy ma ktoś może zdjęcia drewek fantastycznie rozsypanych przez utlenianie?
Pozdrawiam!
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-20, 22:21   

Utlenione piryty zdaje się dają inną barwę - szarą....może to nie siarczki , a tlenki żelaza ?Przyczyn rozpadu upatrywał bym ( posługując się brzytwą Ockhama ) w naturalnej tendencji do rozpadu skamieniałego drewna pod wpływem uderzenia , bądź nacisku ....no grzmotnął sobie.
chalcedon napisał/a:
Czy ma ktoś może zdjęcia drewek fantastycznie rozsypanych przez utlenianie?
Chyba Kolega pretenduje do bycia mistrzem FO PA :lol: Tylko masochizm objawia się utrwaleniem "cierpienia,straty zawodu ". :lol: A duchy znikają nader często , rozsypując się ......fantastycznie.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-04-21, 15:24   

Nie jestem bezkrytyczny, ale masochizm, konwertyta czy inne określenia? :evil:
Nie no żart oczywiście, ale spytam się jednak jeszcze raz(to jest poprosiłbym;) o zdjęcia drewek fantastycznie rozsadzonych... it o tyle :mrgreen:
Ps: Chyba się uzależniłem od tych... jak im tam...
-uśmiecho-minek 8-)
Pozdrawiam!
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-21, 20:31   

Cytat:
Nie jestem bezkrytyczny,
Kolega się nie przejmuje ..ja zaś mało przystojny...szkoda że to nie forum o zaletach. :lol:
chalcedon napisał/a:
masochizm, konwertyta czy inne określenia?
...bardzo lubię niewyświechtane wyrazy ze słownika i choć brzmią dla niektórych osób ...egzotycznie :lol: wcale wyrazami "brzydkimi" nie są.
Widząc jak Kolega pięknie prosi uczyniłem parę fotek , są to obrazy masochistycznofantastyczne drewna jurajskiego :mrgreen:
w ramach premii rozsypanek zęba elefanta .






Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD chalcedon

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 141
Wysłany: 2016-04-22, 15:50   

Drewna fajne, ząbek lepszy... pewnie pękł przy wysychaniu, co? Bywa, ja póki co zęba nie znalazłem, ale wiem jak to działa, bo nie jeden lingit rozsypałem przez złe suszenie.
Pozdrawiam i dzięki za zrobienie fotek!
Ps: Pytanko - czy ten ząbek dlatego, że akurat na PFSP poruszyłem temat plejstocenu? Tak pytam tylko 8-)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-04-22, 18:46   

chalcedon napisał/a:
Drewna fajne, ząbek lepszy... pewnie pękł przy wysychaniu, co?
....toż tu się nawet ciężko doszukać wspomnienia o drewnie.Natomiast ząbek....jeżeli dobrze kojarzę to usiadłem na nim .
Przepis na dobre suszenie : okaz czyścimy z błota i innych luźnych obiektów , wstawiamy do perforowanej skrzynki ( koniecznie czarnej , wyściełanej gazetą codzienną , nie kolorowymi czasopismami ) i całość wstawiamy do pomieszczenia o stałej niskiej temperaturze i wilgotności na około 24-25 miesięcy.
Co do pytania, to raczej przypadek , rozsypek leży bardzo blisko magicznego proszku...podobno drewnianego. ... :lol:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS