FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzemionkowane drewno Górnośląskie
Autor Wiadomość
basia

Dołączyła: 25 Gru 2010
Posty: 34
Wysłany: 2010-12-29, 19:27   Skrzemionkowane drewno Górnośląskie

Szukam wszelkich informacji ,o występowaniu skrzemionkowanego drewna na terenie Górnego Śląska.
Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-12-29, 20:00   

Proponuję się skontaktować z PTPNoZ -Oddział Górnośląski...choć zapewne nie uzyskasz zbyt wielu cennych informacji (chodzi o to że raczej nie nagłaśnia się stanowisk...jest to passe ) niemniej spróbować nie zawadzi.
 
 
basia

Dołączyła: 25 Gru 2010
Posty: 34
Wysłany: 2010-12-29, 22:53   

kornik napisał/a:
.jest to passe


:oops: ...zawsze warto spróbować,może ktoś się wygada :-D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-12-30, 16:07   

Z doświadczenia osobistego wiem że osoby zainteresowane skamieniałym drewnem,z reguły posiadają mniejszą lub większą kolekcję tychże fantów.
Czy szanowna Koleżanka również należy do takich osób?

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
basia

Dołączyła: 25 Gru 2010
Posty: 34
Wysłany: 2010-12-30, 19:49   

Doświadczenie Kolegi i w tym przypadku się nie myliło.Nie wyobrażam sobie żeby się nie interesować i nie mieć...toż by to był masochizm.
Mam niewielką kolekcję drewna mioceńskiego ,Araukarie czy raczej araukaryty z Kwaczały i jakieś bliżej nie określone stanowiska (zakupy mało-kontrolowane ;-) )
Niestety sprzedawcy sami nieraz ( lub nawet często nie wiedzą skąd okazy oferowane pochodzą).
Z racji zamieszkania ,posiadam również troszkę widlaczków.. skromnych.
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-12-30, 22:30   

Okazy z drugiej ręki czy również zbierane samodzielnie?
( wybacz ciekawość ...kornicza natura)

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
basia

Dołączyła: 25 Gru 2010
Posty: 34
Wysłany: 2010-12-30, 23:04   

Ciekawość potrafi uczynić wielkim,uważaj bo będziesz WIELKIM KORNICZYSKIEM :lol:
Okazy araukarytów ( nie wszystkie),oraz widlaki sama znalazłam :-D i drewno z węgli brunatnych ( Lignit, ksylit?)
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2010-12-31, 11:34   

Cóż...ale będę się dalej pogrążał...Czy jakieś Fotki była byś może skłonna zamieścić?
Osobiście szukam jednego rodzaju paprotnika znanego mi tylko ze zdjęć ..kto wie?
basia napisał/a:
Lignit, ksylit?)
a z jakiej to dziury?

pozdrawiam

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
basia

Dołączyła: 25 Gru 2010
Posty: 34
Wysłany: 2011-01-01, 12:56   

Postaram się zrobić zdjęcia (choć mam wątpliwości czy moje okazy nadają się do przedstawienia ich na szanownym forum).Jakiego paprotnika poszukujesz?...może coś więcej napiszesz.
kornik napisał/a:
a z jakiej to dziury?
-Adamów
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2011-01-02, 11:58   

Tym poszukiwanym paprotnikiem jest Megaphyton....jego skamieniałości są notowane w Słowacji,ale mam nadzieję że i na naszych terenach (choć o "naszych" nawet wzmianki nie znalazłem).
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS