FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykorzystywanie cudzych opinii
Autor Wiadomość
sandra

Dołączyła: 29 Paź 2010
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-09, 21:16   Wykorzystywanie cudzych opinii

Niedopuszczalne jest wykorzystywanie w jakikolwiek sposób opinii o okazach i ich pozycji taksonomicznej, nawet określonej w przybliżeniu bądź ogólnie (np. drewno gatunków liściastych, iglastych), uzyskanych na niniejszym forum bez zgody osoby opiniującej.
Wydawałoby się, że wszyscy o tym wiedzą, ale jak widać, np. tutaj nie jest tak.
Forumowicz Limestone wykorzystał opinię wyrażoną przez Kolegę Kornika odnośnie określenia skamieniałego drewna na swojej aukcji internetowej, uczynił to bez poinformowania go o tym i bez uzyskania jego zgody, co więcej, nie zauważając sensu pojęcia "możliwe" użytego w stosunku do rodzaju - patrz http://tpsd.ugu.pl/viewto...er=asc&start=50
kornik napisał/a:
Tak jak wspomniałem wcześniej ...drewno liściaste ....możliwe że Platanoxylon..
Przykro mi bardzo, że tak się stało Kolego Korniku. Jesteś tu najbardziej uczynną Osobą. Nie zrażaj się proszę.
 
 
TPSD limestone

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 121
Wysłany: 2011-01-09, 21:28   

... zdaje się że, już kiedyś ktoś poruszał problem aukcji w serwisie allegro i wykorzystywania do celów popularyzacji swoich aukcji promując się nazwą TPSD ... tutaj tak nie było ... ale jak widzę powstał inny problem ... zdaje się, że go rozwiązałem .... i nie do końca rozumiem podejścia to tej właśnie sprawy ... no ale coż ... pozdrawiam serdecznie
 
 
sandra

Dołączyła: 29 Paź 2010
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-09, 21:34   

limestone napisał/a:
... zdaje się, że go rozwiązałem ...

Zmianą opisu aukcji po moim poście?

Poniżej dla jasności sytuacji przytaczam fragment pierwotnego opisu aukcji:
"Opolskie skamieniałe drewno
Opis: Fragment skamieniałego drewna liściastego z rodzaju Platanoxylon"
 
 
TPSD limestone

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 121
Wysłany: 2011-01-09, 21:36   

... no i nadal nie rozumiem w czym tak naprawdę tkwi problem ...

... a tak wogóle to gdzie wcześniej było info na temat :

sandra napisał/a:
Niedopuszczalne jest wykorzystywanie w jakikolwiek sposób opinii o okazach i ich pozycji taksonomicznej, nawet określonej w przybliżeniu bądź ogólnie (np. drewno gatunków liściastych, iglastych), uzyskanych na niniejszym forum bez zgody osoby opiniującej.
Wydawałoby się, że wszyscy o tym wiedzą

... na każdym innym podobnym forum, ludzie się posługują swoimi opiniami ... i widać to na aukcjach czy nawet na giełdach ... czy nawet w literaturze ...

... po za tym chyba przed drugą próbą umieszczenia tego postu, wysłałem ci jakieś "wytłumaczenie" na PW ...
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2011-01-09, 21:46   

Problem tkwi w tym, że po uzyskaniu opinii kornika dot. tego kawałka drewna, sprzedajesz ten kawałek używając nie swojej opinii bez zgody opiniującego.... ot niby nic a tak wiele.....
A problem sprzedaży skamieniałego drewna na Allegro poruszałem ja.... bo nie podobało mi się posługiwanie się nazwą Towarzystwa dla celów zarobkowych..... to jest Towarzystwo Pasjonatów a nie handlarzy..... chyba o to chodzi.....
 
 
TPSD limestone

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 121
Wysłany: 2011-01-09, 21:58   

Już raz przerabiałem z kornikiem "podobny" temat ... teraz, jak do tej pory się sam jeszcze nie wypowiedział.

A propo posługiwania się TPSD ... w aukcji nie padło ani jedno takie słowo ... nie wykorzystałem "przynależności" do TPSD ... ani nie sądze abym "wykorzystał" tutaj Kornika ...

Dałem tam "możliwą" nazwę sprzedawanego drewka ... wiedząc o tym i znając jego "przypuszczalną" nazwę aż głupio o tym nie napisać ... nigdzie na foum nie było mowy o tym, że takie "dane " i określanie okazów, powiedzmy, że są poufne ... a co do "handlarstwa" ... to czy ja wystawiłem, wszystkie swoje fragmenty ? ... czy najpierw część rozdałem (także Kornikowi przypadł jeden kawałek) część zostawiłem ... a jednego właśnie postanowiłem spróbować sprzedać na aukcji ... zresztą wątpię, że się sprzeda, bo dałem wysoką cenę ;-)
 
 
TPSD NEMO
taki tam poszukiwacz


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 215
Skąd: Śląsk - Czerwionka
Wysłany: 2011-01-09, 22:09   

Fakt, cena jest wysoka .
 
 
TPSD limestone

Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 121
Wysłany: 2011-01-10, 00:40   

... o posty znikają ...

ps. a tak wogóle (gwoli przypomnienia) to okaz z aukcji, nawet nie został zaprezentowany na łamach forum ...
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2011-01-10, 00:41   

Jak zapewne wiadomo, pisałem to w postach ( kto czytał, ten wie) nie mam nic przeciwko aukcjom, giełdom etc., co więcej chwała im za to że są.
Niemniej nie można się podpierać Towarzystwem, czy wykorzystywać je w celach komercyjnych, zwłaszcza bez zgody.
Co do Kolegi Limestona, jest nadużyciem z Jego strony podpisanie okazu Platanoxylon. Taki opis wskazuje, że jest nim (drewnem platana) więc jest to wprowadzanie w błąd (patrz moja opinia wyrażona na forum).
Ewentualny nabywca interesując się drewnem, być może zagląda na stronę TPSD, czy forum TPSD.
Jest powinnością Członków TPSD dbanie o dobro, jakość, rzetelność i profesjonalizm Towarzystwa. To właśnie MY, My wszyscy, musimy wykazywać i dbać o tę rzetelność.
Nie zgadzam się na traktowanie mojej opinii, która (tak, jak w tym przypadku) jest opinią niewiążącą, jako pewnik.
Kolega limestone przywołuje, że na wielu aukcjach, czy giełdach ludzie posługują się opiniami...owszem, jeśli są to opinie autoryzowane (tzn. np. w literaturze -bibliografie). Tu zostało zastosowane czyste przekłamanie ( mam nadzieję, że nie świadome) i brak zgody za używanie opinii.
 
 
iro

Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-10, 01:25   

limestone napisał/a:
a tak wogóle (gwoli przypomnienia) to okaz z aukcji, nawet nie został zaprezentowany na łamach forum ...

:-| :shock: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS